Jola kupiła w sklepie cztery pączki po `2\ zł`, pięć puszek napoju po `3\ zł` i porcję lodów za `1\ zł`. Ile reszty otrzymała z `50\ zł`?
`26\ zł` reszty
`34\ zł` reszty
`24\ zł` reszty
`46\ zł` reszty
Należy obliczyć łączną wartość zakupów, a następnie odjąć tę sumę od `50\ zł`.
Łączny koszt zakupów: `4 * 2\ zł + 5 * 3\ zł + 1\ zł = 8\ zł + 15\ zł + 1\ zł = 24\ zł` `50\ zł - 24\ zł = 26\ zł`